Virginia Legalizuje Marihuanę (dopiero) w 2024 roku

Nowe prawo dotyczące legalizacji marihuany musi jeszcze tylko zostać podpisane przez demokratycznego gubernatora Ralpha Northama.

W sobotę ustawodawca z Richmond dał zielone światło dla legalizacji marihuany. Od 1 stycznia 2024 roku posiadanie do jednej uncji (28,3 grama) marihuany będzie legalne, a sprzedaż będzie regulowana przez państwo. Dzięki temu Wirginia jest pierwszym południowym stanem, który dołączył do pozostałych 15 stanów USA i Dystryktu Kolumbii, które już zniosły prohibicję marihuany bądź też złagodzili prawo.

Mimo całej radości z historycznego kroku, niektórzy demokratyczni kongresmeni krytykują powolne wprowadzanie ustawy w życie. Bardziej niż pilne jest zalegalizowanie w tym roku zwykłego posiadania marihuany, w szczególności po to, by położyć kres niepewności prawnej czarnej ludności, która nadal jest przedmiotem profilowania rasowego (Racial Profiling) przez policję.

Od 2020 roku obowiązuje zasada, że posiadanie niewielkich ilości marihuany na własny użytek nie jest już przestępstwem, ale może być karane jako wykroczenie, za które grozi grzywna w wysokości nie większej niż 25 dolarów.

American Civil Liberties Union of Virginia twierdzi, że nowe przepisy nie idą wystarczająco daleko, aby „zerwać łańcuchy prohibicji marihuany”. Zgromadzenie Ogólne Wirginii nie zdołało zalegalizować marihuany na gruncie sprawiedliwości rasowej, powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.