Ecstasy Może Powodować Nagłe Ostre Stany

Z analiz ścieków wynika, że w ubiegłym roku użycie ecstasy początkowo spadło, ale latem znów wzrosło. Konsumenci powinni być jednak świadomi: Ecstasy wielokrotnie powoduje ciężkie zaburzenia, które mogą skończyć się nawet śmiertelne.

Lato jest tuż za rogiem. Według raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) używanie ecstasy podczas pierwszego lockdownu w 2020 roku początkowo gwałtownie spadło. Pozamykano kluby, zakazano imprez. Analizy ścieków z 29 miast europejskich wskazują na znaczny spadek zużycia tego narkotyku.

Ale wraz ze złagodzeniem ograniczeń latem, wzrosło również użycie ecstasy. Zażywanie ecstasy wzrosło, szczególnie w Europie Południowej. Jest to przypuszczalnie konsekwencja zwiększonych kontaktów społecznych. Na przykład, po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu, niektóre miejsca stałyby się hotspotami dla imprezowiczów. W tym roku może dojść do podobnego rozwoju sytuacji.

Wahające Się Stężenie Składnika Aktywnego

Konsumenci powinni być jednak świadomi: Nawet jeśli substancja czynna MDMA wabi pięknymi uczuciami, Ecstasy może powodować poważne konsekwencje zdrowotne. Tabletki Ecstasy mogą mieć niespodziewanie wysokie stężenie substancji czynnej, co może prowadzić do przedawkowania już po jednej tabletce.

Szczególnie problematyczny jest fakt, że stężenie składnika aktywnego może ulegać znacznym wahaniom. Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało, że nawet tabletki z tym samym logo mają różne dawki. Najwyższa zawartość aktywnego składnika w pigułce wynosiła 241 miligramów MDMA. Jednak zwiększonego ryzyka dla zdrowia należy się spodziewać już od 120 miligramów.

Jedna na 33.000 Pigułek Jest Śmiertelna

Genetycznie uwarunkowane różnice w metabolizmie MDMA mogą również stwarzać różne zagrożenia dla różnych osób. Na przykład, u niektórych użytkowników dochodzi do ostrej niewydolności wątroby. Wielokrotnie dochodziło również do zgonów, w których główną rolę odgrywało ecstasy. W ostatnich latach obserwuje się również tendencję wzrostową w zakresie rocznej liczby zgonów.

Naukowcy z Holandii w oparciu o zgłoszone przypadki medyczne i rozpowszechnienie używania narkotyków wśród populacji oszacowali, że około jedna na 33.000 pigułek jest śmiertelna, a jedyną przyczyną jest prawdopodobnie ecstasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.