W Kolorado Spadła Przestępczość po Zalegalizowaniu Marihuany

Przeciwnicy legalizacji marihuany w momencie, gdy rozpoczęła się legalna sprzedaż tej rośliny do celów rekreacyjnych, przewidywali, że doprowadzi to do ruiny stanu Kolorado. Jak się teraz okazuje, stało się dokładnie na odwrót.

Szeryf Hrabstwa Douglas David A. Weaver przewidywał: “Jeśli wyborcy podpiszą się pod poprawką, wierzę, że będzie wiele szkodliwych skutków. Oczekuję więcej przestępstw, więcej dzieci palących marihuanę,gdy będzie ona wszędzie dostępna. Myślę, że całe nasze państwo zapłaci za to cenę.”

Prokuratorzy zapowiadali wzrost liczby przestępstw, mimo tych czarnych scenariuszy nie doszło jednak do wzrostu przestępczości, a wręcz zmniejszyły się one o około 2,5% w miesiącach styczniu i lutym w porównaniu do początku 2013 roku. Co ciekawe, rozboje odnotowały spadek o 6%, a kradzież nieruchomości spadła o 13%. Kolorado również notuje spore zyski ze sprzedaży medycznej marihuany, która w styczniu wygenerowała zysk 31 500 000 dolarów podczas gdy sprzedaż rekreacyjnej marihuany przyniosła dochód 14 000 000 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.