Australia: Canberra Legalizuje Marihuanę

To miłe, że powoli wśród społeczeństwa wygrywa rozsądek jeśli chodzi o użytkowanie marihuany. Australia to miejsce tęsknoty i popularny cel podróży na całym świecie, i teraz, jako kolejny kraj rusza w kierunku legalizacji. Jednak nie wszystko na raz, a stopniowo, ponieważ na razie nowe rozporządzenie, które wejdzie w życie w styczniu 2020 roku będzie obejmowało jedynie stolicę Canberra.

Australia: Canberra Legalizuje Marihuanę, kanabis.info

Od przyszłego roku mieszkańcy tzw. ACT (Australian Capital Territory) będą mogli posiadać do 50 gramów marihuany na własny użytek, jedna osoba może uprawiać dwie rośliny, a cztery całe gospodarstwo domowe. Konsumowanie w miejscach publicznych i konsumpcja w pobliżu dzieci będzie zabroniona, a osoby, które będą hodowały marihuanę w domu muszą zapewnić, że dzieci nie miały do niej dostępu.

Ojcem projektu tej ustawy jest poseł z ramienia Partii Labour Michael Pettersson, który twierdzi, że nie chce już niszczyć CV żadnego człowieka z powodu niewielkich ilości marihuany. Trzeba przyznać, że to bardzo rozsądne podejście! Jedyną rzeczą, jaka pozostała, jest przeniesienie rozporządzenia na cały kraj. Zgodnie z ustawą o Wspólnocie Narodów (Commonwealth Law), która ma zastosowanie do wszystkich państw australijskich, marihuana jest nadal zabroniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.