Cannabis jako lek w Polsce, Grecji oraz Puerto Rico

Przez ostatnie tygodnie dochodziły do nas słuchy o rozwoju sytuacji dotyczącej medycznej marihuany w takich państwach jak Grecja, Puerto Rico i oczywiście Polska.

Cannabis jako lek w Polsce, Grecji oraz Puerto Rico, kanabis.info

Premier Grecji Alexis Tsipras powiedział, że greccy lekarze wkrótce będą mogli wypisywać recepty na cannabis służący do różnych celów medycznych. Jak dokładnie ma wyglądać sprzedaż medycznej marihuany i czy będzie ona uprawiana w kraju, pozostaje nadal niewyjaśnioną kwestią. Również kwestia klasyfikacji cannabisu jako narkotyku najwyższej klasy niebezpieczeństwa ma w przyszłości zostać skorygowana.

Również w polskim sejmie kilka tygodni temu zagłosowano za medyczną marihuaną. 440 z 460 posłów zagłosowało za umożliwieniem wszystkim Polakom dostępu do najbardziej pożądanego leku. Pod koniec lipca Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy, która do końca roku ma wejść w życie.

Tym samym każdy pacjent posiadający receptę będzie mógł nabyć lekarstwa na bazie cannabisu. Zapotrzebowanie na nie będzie pokrywane przez importowaną marihuanę, gdyż na wstępny plan zezwolenia na hodowlę marihuany w kraju nie pozwoliła partia PiS. Jak się okazuje za jeden gram cannabisu z apteki pacjent będzie musiał zapłacić w granicach 50-60 złotych, jednak wcale nie będzie tak łatwo ją dostać, jak to sobie niektórzy wyobrażają.

I także Puerto Rico, sąsiednia wyspa Republiki Dominikańskiej i jednocześnie największa należąca do Stanów Zjednoczonych może pochwalić się bardziej inteligentnym gubernatorem niż głowa państwa Donald Trump. Ricky Rosselló jest bowiem od początku tego roku na tym stanowisku i właśnie podpisał ustawę, która zezwala na medyczne użycie marihuany oraz innych produktów cannabisowych.

Jak sam przyznał, jego poprzednicy unikali podjęcia się takiego kroku, nie wdając się nawet w żadne dyskusje na ten temat oraz żądania różnych grup oraz przedstawicieli społecznych. Jako naukowiec dostrzega on wiele zalet marihuany, a 10 procent ze sprzedaży cannabisu będą przeznaczane na Centrum Urazowe w San Juan. Póki co kraj ten jednak zmaga się z konsekwencjami huraganu „Irma”, który dosłownie zrównał z ziemią Karaiby i już kosztował kilka osób ich życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.