Cannabis jako lek w Polsce, Grecji oraz Puerto Rico

Przez ostatnie tygodnie dochodziły do nas słuchy o rozwoju sytuacji dotyczącej medycznej marihuany w takich państwach jak Grecja, Puerto Rico i oczywiście Polska.

Premier Grecji Alexis Tsipras powiedział, że greccy lekarze wkrótce będą mogli wypisywać recepty na cannabis służący do różnych celów medycznych. Jak dokładnie ma wyglądać sprzedaż medycznej marihuany i czy będzie ona uprawiana w kraju, pozostaje nadal niewyjaśnioną kwestią. Również kwestia klasyfikacji cannabisu jako narkotyku najwyższej klasy niebezpieczeństwa ma w przyszłości zostać skorygowana.

Również w polskim sejmie kilka tygodni temu zagłosowano za medyczną marihuaną. 440 z 460 posłów zagłosowało za umożliwieniem wszystkim Polakom dostępu do najbardziej pożądanego leku. Pod koniec lipca Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy, która do końca roku ma wejść w życie.

Tym samym każdy pacjent posiadający receptę będzie mógł nabyć lekarstwa na bazie cannabisu. Zapotrzebowanie na nie będzie pokrywane przez importowaną marihuanę, gdyż na wstępny plan zezwolenia na hodowlę marihuany w kraju nie pozwoliła partia PiS. Jak się okazuje za jeden gram cannabisu z apteki pacjent będzie musiał zapłacić w granicach 50-60 złotych, jednak wcale nie będzie tak łatwo ją dostać, jak to sobie niektórzy wyobrażają.

I także Puerto Rico, sąsiednia wyspa Republiki Dominikańskiej i jednocześnie największa należąca do Stanów Zjednoczonych może pochwalić się bardziej inteligentnym gubernatorem niż głowa państwa Donald Trump. Ricky Rosselló jest bowiem od początku tego roku na tym stanowisku i właśnie podpisał ustawę, która zezwala na medyczne użycie marihuany oraz innych produktów cannabisowych.

Jak sam przyznał, jego poprzednicy unikali podjęcia się takiego kroku, nie wdając się nawet w żadne dyskusje na ten temat oraz żądania różnych grup oraz przedstawicieli społecznych. Jako naukowiec dostrzega on wiele zalet marihuany, a 10 procent ze sprzedaży cannabisu będą przeznaczane na Centrum Urazowe w San Juan. Póki co kraj ten jednak zmaga się z konsekwencjami huraganu „Irma”, który dosłownie zrównał z ziemią Karaiby i już kosztował kilka osób ich życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.