Czy Coca Cola wejdzie na rynek cannabisowy?

Wedle coraz bardziej zbliżającej się całkowitej legalizacji cannabisu w Kanadzie i ogólnego ruchu wokół marihuany, produkty spożywcze, tak zwane edibles stają się coraz bardziej ważnym aspektem w ruchu legalizacyjnym.

Okazuje się, że żywność, słodycze oraz nawet napoje z zawartością cannabisu mogą się okazać prawdziwym trendem. Renomowani producenci żywności, napojów oraz browary, jak Constellation Brands czy Heineken poczyniły już kroki w kierunku rynku cannabisowego. Teraz przyszła kolej na największego producenta napojów na świecie: Coca-Cola Company.

Jeszcze niedawno było to całkowicie nie do pomyślenia. Teraz rzecznik Coca Coli, Kent Landers poinformował na łamach Bloomberg News, że Coca Cola jest zainteresowana napojami z CBD.

Obecnie trwają rozmowy ze znanym kanadyjskim producentem cannabisu Aurora Cannabis. Coca Cola nie byłaby jednak pierwszym przedsiębiorstwem, które wkracza na rynek cannabisowy. Największy na świecie producent wina, Constellation Brands wykupił 38 procent akcji producenta cannabisu Canopy Growth i planuje rozwój nawet napojów z THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.