Francuski śledczy podejrzany o przemyt marihuany

Były francuski śledczy do spraw narkotykowych podejrzany o przemyt cannabisu. 15 ton marihuany przewiezionych przez Ocrtis, (czyli Centralne Biuro do Walki z Nielegalnym Handlem Narkotykami) do Francji.

Jak podają różne źródła medialne, francuski wymiar sprawiedliwości wszczął postępowanie przeciwko byłemu szefowi biura śledczych do spraw narkotykowych Ocrtis François Thierry, ponieważ zarzuca mu się pomoc w przemycie ogromnych ilości nielegalnych środków odurzających. Krótko mówiąc, były szef do spraw antynarkotykowych jest podejrzany o szmugiel cannabisu.

W przemycie 15 ton marihuany miało brać udział całe Office Central pour la Répression du Trafic Illicite des Stupéfiants, czyli Centralne Biuro do Walki z Nielegalnym Handlem Narkotykami pod dyrekcją byłego szefa, aby w ten sposób głębiej dotrzeć do struktur zorganizowanego handlu narkotykami. Pewien informator miał infiltrować sieć handlarzy narkotyków poprzez import marihuany z Maroka.

Z tego powodu były szef Ocrtis François Thierry został formalnie oskarżony o pomoc w handlu narkotykami, z czego trudno będzie się wybronić przy rekordowym odkryciu siedmiu ton cannabisu, jakie miało miejsce w październiku 2015 roku w Paryżu.

Prokuratura w Paryżu odkryła, że urząd współpracował z notorycznym handlarzem narkotyków Sofiane Hambli, aby poszerzyć stosunki w kręgach czarnego rynku, co oprócz jeszcze innych informacji miało przez Thierry zostać utajone przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki nakręceniu nielegalnych starań w handlu były śledczy miał bliżej poznać sposób pracy i postępowania przemytników.
Thierry po złożeniu zeznań zaprzecza wszystkim oskarżeniom i został na razie wypuszczony na wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Francuski śledczy podejrzany o przemyt marihuany”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.