Francuski śledczy podejrzany o przemyt marihuany

Były francuski śledczy do spraw narkotykowych podejrzany o przemyt cannabisu. 15 ton marihuany przewiezionych przez Ocrtis, (czyli Centralne Biuro do Walki z Nielegalnym Handlem Narkotykami) do Francji.

Francuski śledczy podejrzany o przemyt marihuany, kanabis.info

Jak podają różne źródła medialne, francuski wymiar sprawiedliwości wszczął postępowanie przeciwko byłemu szefowi biura śledczych do spraw narkotykowych Ocrtis François Thierry, ponieważ zarzuca mu się pomoc w przemycie ogromnych ilości nielegalnych środków odurzających. Krótko mówiąc, były szef do spraw antynarkotykowych jest podejrzany o szmugiel cannabisu.

W przemycie 15 ton marihuany miało brać udział całe Office Central pour la Répression du Trafic Illicite des Stupéfiants, czyli Centralne Biuro do Walki z Nielegalnym Handlem Narkotykami pod dyrekcją byłego szefa, aby w ten sposób głębiej dotrzeć do struktur zorganizowanego handlu narkotykami. Pewien informator miał infiltrować sieć handlarzy narkotyków poprzez import marihuany z Maroka.

Z tego powodu były szef Ocrtis François Thierry został formalnie oskarżony o pomoc w handlu narkotykami, z czego trudno będzie się wybronić przy rekordowym odkryciu siedmiu ton cannabisu, jakie miało miejsce w październiku 2015 roku w Paryżu.

Prokuratura w Paryżu odkryła, że urząd współpracował z notorycznym handlarzem narkotyków Sofiane Hambli, aby poszerzyć stosunki w kręgach czarnego rynku, co oprócz jeszcze innych informacji miało przez Thierry zostać utajone przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki nakręceniu nielegalnych starań w handlu były śledczy miał bliżej poznać sposób pracy i postępowania przemytników.
Thierry po złożeniu zeznań zaprzecza wszystkim oskarżeniom i został na razie wypuszczony na wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Francuski śledczy podejrzany o przemyt marihuany”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.