Finlandia: Szef policji skazany za szmugiel prawie 800kg haszyszu

Były dowódca jednostki antynarkotykowej policji Jar Aarnio (58) został w Finlandii skazany na 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Helsinkach uznał, że Aarnio był powiązany ze szmuglem 791 kg haszyszu z Holandii do Finlandii.

Początkowo Prokuratura domagała się najwyższej przewidzianej kary za takie przewinienie, czyli kary 13 lat pozbawienia wolności. Aarnio został ponadto skazany na to, aby wszelkie korzyści majątkowe jakie czerpał z przemytu wypłacił dla państwa. Chodzi tu o kwotę równą 1,3 milionów euro.

Aarnio pracował jako policjant ponad 30 lat, z czego przez 14 lat w grupie antynarkotykowej w Helsinki. Postępowanie przeciwko niemu wszczęto z powodu podejrzeń jego kolegów z policji.

Najprawdopodobniej stał on się podejrzany po tym, jak zaczął płacić gotówką większe kwoty pieniężne. Przy poszukiwaniach szefa grupy przemytniczej ustalono, że telefon komórkowy Aarnio za każdym razem znajdował się w pobliżu miejsca przeładowania szmuglu.

W efekcie otrzymał on karę 10 lat pozbawienia wolności i zwolnienie ze służby policyjnej. Aarnio zapowiedział jednak, że złoży apelację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.