Top 10 błędów popełnianych przy uprawie konopi

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z konopiami? Jako początkujący jesteś narażony na popełnienie wielu błędów. I za każdym razem wszyscy początkujący popełniają te same błędy. Oto lista 10 najczęściej popełnianych wpadek.

1. Rozmawianie o hodowli i chwalenie się
Uprawa marihuany to bardzo ekscytujące zajęcie i chcemy się dzielić swoimi postępami ze znajomymi. Jednak musimy się od tego powstrzymać. Skąd wiesz, że Twój najlepszy kumpel przy najbliższej okazji gdy będzie po kilku głębszych nie wygada się przed wszystkimi?
PRAWDZIWY GROWER SIĘ DELEKTUJE I MILCZY

2. Wydawanie za dużo pieniędzy
Początkujący często decydują się na bardzo drogie wyposażenie swojego growroomu, zanim w ogóle zdobędą podstawowe informacje na temat uprawy konopi. Lepszym sposobem jest nauka na najtańszym i prostym sprzęcie niż inwestowanie tysięcy w profesjonalne systemy aeroponiczne. Ważniejsza od sprzętu jest dobra jakość i genetyka nasion, a te się cenią.
POSZUKAJ W INTERNECIE DOBRYCH SKLEPÓW INTERNETOWYCH Z NASIONAMI KONOPI INDYJSKIEJ

3. Za duża troska
Początkujący growerzy potrafią być jak matki spodziewające się pierwszego dziecka. Cały czas obserwują zmiany u swoich „dzieci” i łatwo wpadają w panikę, gdy tylko stanie się coś nieprzewidywalnego. Ważne jest, aby dbać o swoje roślinki, jednak bez przesady. Nie stresujmy się byle czym, bo może to spowodować, że popełnimy poważny błąd. Pamiętaj, że cannabis to chwast i sam sobie też świetnie poradzi 🙂
SKONCENTRUJ SIĘ NA PODSTAWACH: ODPOWIEDNIA MIESZANKA SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH, NAWODNIENIE, TEMPERATURA, WILGOTNOŚĆ POWIETRZA, ŚWIEŻE POWIETRZE I JEGO OBIEG

4. Dotykanie kiełkujących nasion
Początkujący są bardzo niecierpliwi jeśli chodzi o kiełkowanie nasion. A zajmuje to im nawet do 14 dni. Obchodź się z nasionami delikatnie i nie stresuj ich niepotrzebnie. Poza tym są one bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia, przede wszystkim dotykanie ich gołymi rękami może mieć fatalne skutki. Pozostałości nikotyny na rękach po zapaleniu papierosa są ekstremalnie trujące dla konopi.
BĄDŹ CIERPLIWY PRZY KIEŁKOWANIU SWOICH NASION I NOŚ RĘKAWICZKI LATEKSOWE

5. Kupowanie nasion u niepewnych handlarzy
Pamiętaj! Nigdy nie kupuj tanich nasion z nieznanego pochodzenia i od nieznanych seedbanków, bo możesz się poważnie zawieść.
GOOGLE POMOŻE CI W ZNALEZIENIU RENOMOWANYCH SKLEPÓW INTERNETOWYCH Z NASIONAMI KONOPI. SUGERUJ SIĘ ICH ISTNIENIEM NA RYNKU. TE NAJSTARSZE SĄ NAJLEPSZE. INACZEJ BY NIE PRZETRWAŁY.

6. Przenawożenie
Przenawożenie to najprawdopodobniej najczęściej popełniany błąd. W trosce o naszą roślinę, często myślimy, że jak damy więcej nawozu to będzie lepiej i szybciej rosła. Otóż nie. Nie należy nawozić zanim nie pojawią się pierwsze dwa „prawdziwe” liście. W pierwszym stadium kiełkowania roślina jest bardzo wrażliwa na nawozy. Problemem są też przez producentów polecane dawki nawozu. Są one za wysokie, bo producenci mają na celu sprzedanie jak największej ilości.
ZWRACAJ UWAGĘ NA DAWKI. CZASEM MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

7. Za mało nawozu
Mnie znaczy więcej, ale za mało to też niedobrze. Jeśli boisz się, że przesadzisz z nawozem lub dasz go za mało, używaj organicznych nawozów, które swoje składniki uwalniają bardzo powoli. To sprawi, że przedawkowanie będzie niemożliwe.

8. Złe warunki dla uprawy
Nie koncentruj się na skomplikowanych technikach, aby zwiększyć swoje zbiory. Istnieje ryzyko, że wtedy zapomnisz o najważniejszych rzeczach przy uprawie i zniszczysz swoje rośliny. Ważne jest, aby co 5 minut była wymiana powietrza w growroomie. Tym zapewnisz najlepszą jakość wzrostu swoich roślin. Sprawdzaj też regularnie, czy Twoje rośliny nie chorują. Najważniejszy jest spód liścia, bo to tam osadzają się różne robaki.

9. Za wczesne plony
Ten błąd jest popełniany tak często, że to już przestaje być śmieszne. Pierwsza zasada uprawy to CIERPLIWOŚĆ! W ostatnich 2 tygodniach na Twojej roślinie rośnie ponad 25% pąków. Jak tylko ponad 25% włosków na pąkach będzie koloru brązowego, zacznij podlewać swoją roślinę wodą o neutralnym pH, aby mogła zużyć pozostałości nawozu. Jak przestanie rosnąć, wtedy możesz ją zebrać.

10. Przelanie
Rzadko zdarza się tak, aby growerzy robili za mało. Właściwie to nie ich wina. Chcą dobrze. Jak pierwszy raz dasz ziemię do doniczki to ją podnieś, a nawet postaw na wagę i zapamiętaj ile waży. To pomoże Ci w orientacji, ile w przyszłości masz dawać wody.
W GRUNCIE RZECZY NALEŻY PODLEWAĆ JAK GÓRNE 3CM ZIEMI SĄ SUCHE. PODLEWASZ AŻ ZACZNIE SIĘ DOŁEM WYLEWAĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.