Irlandia zezwoliła na medyczna marihuanę

Irlandzki parlament poparł 1 grudnia 2016 roku projekt ustawy na temat terapeutycznego cannabsiu, która ma wejść w życie wraz z początkiem 2017 roku. Projekt ustawy został przedstawiony w swojej ostatecznej formie przez posła parlamentu partii People Before Profit Alliance/ Socialist Workers Gino Kennyego.

Inicjatywa ta ma w zamiarze udostępnić medyczną marihuanę osobom cierpiącym na mdłości, brak apetytu, skurcze mięśni i przewlekłe bóle, jak również do leczenia chorób, które wywołują wymienione symptomy, jak nowotwór, padaczka czy stwardnienie rozsiane.

Minister Zdrowia Irlandii Simon Harris wyjaśnił, że nie będzie się temu przeciwstawiał, a więc plan może przejść do stadium komisyjnego, gdzie wysokiej rangi przedstawiciele rządu będą decydować o dopuszczeniu marihuany do celów medycznych.

Harris wcześniej konsultował się z licznymi pacjentami na temat wyników, że Irlandia sprawdza praktykę innych państw, gdzie medyczna marihuana jest już w obiegu i użyciu. Według opinii Ministra Zdrowia plan ten musiałby być poszerzony o dodatkowe regulacje, które w przyszłości miałyby zapobiec, aby zezwolenie na użycie medycznej marihuany było nadużywane w celu użytku rekreacyjnego.

„Mimo, że istnieją elementy, których osobiście nie popieram, nie chcę i nie mam zamiaru dzielić Dail (Irlandzki Parlament)” – powiedział Harris. „Dzielę zmartwienia pacjentów, że w pewnych konkretnych medycznych warunkach będzie możliwa terapia związana z użyciem cannabisu. Rozumiem ich uczucia i że ta sytuacja jest dla nich bardzo pilna.”

Harris poprosił Irlandzki Medyczny Organ Zatwierdzający o przeprowadzenie badań na temat możliwości użycia leków na bazie cannabisu. Odpowiedni organ zatwierdzający wyraził swoje poparcie dla medycznej marihuany już wcześniej wraz z projektem ustawy.

77 procent Irlandzkiej populacji wspiera udostępnienie medycznej marihuany. Również ten fakt będzie bardzo pomocny przy tej nowej praktyce i jej akceptacji w społeczeństwie.

Brzmi to bardzo pokojowo i profesjonalnie. Irlandzkie władze i społeczność udowadniają i pokazują, jak sprawnie można przeprowadzić proces legalizacji medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.