Jak Najlepiej Przechowywać Zioło?

Tak samo jak, na przykład tytoń, tak i marihuana musi być odpowiednio przechowywana, aby nie stracić na swoim smaku oraz aromacie. Poza tym odpowiednie przechowywanie suszu daje gwarancję, że nie zacznie on pleśnieć ze względu na wilgotność. W tym artykule pokażemy Ci, jak najlepiej przechowywać marihuanę, aby zawsze miała wyśmienity smak i aromat, nawet po dłuższym czasie od zbioru.

Słoiki: najlepsza metoda na przechowywanie zioła
Najlepszą metodą przechowywania marihuana jest użycie szczelnego pojemnika albo słoika do przetworów. Takie słoiki bardzo łatwo można dostać w sklepie, szczególnie latem, gdy wiele gospodyń domowych robi zapasy na zimę.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy, to wystarczy, że będziesz zbierać puste słoiki po dżemie. Unikaj słoików, w których były przetwory z zawartością octu, ponieważ utrzymują one przez dłuższy czas swój zapach, który może przeniknąć do zioła.

Za każdym razem staraj się możliwie jak najbardziej napełniać słoik, ponieważ każde powietrze będzie powodowało, że pąki będą jeszcze szybciej wysychać. Poza tym staraj się przechowywać swoje pąki w ciemnym i suchym miejscu, ponieważ światło może im zaszkodzić (tak jak dzieje się to w przypadku tytoniu).

Oprócz tego omijaj przechowywania zioła w ciepłych miejscach, jak w szafie, nad gazówką czy nad piekarnikiem albo nad lodówką. Wysoka temperatura sprawi, że pąki szybko wyschną.

Zachowanie wilgotności
Wszystkie zioła do palenia, czy to marihuana czy tytoń czy inne mieszanki, zawsze powinny zachować odrobinę wilgoci. Palacze tytoniu swoje cygara oraz tytoń do fajki przechowują w wilgotności powietrza równej 50%. Tak samo robimy w przypadku marihuany. Przy takiej zawartości wilgoci Twoje zioło zachowa świeżość bez ryzyka powstania pleśni.

Najlepszym rozwiązaniem na utrzymanie wilgoci marihuany to nawilżony przedmiot. Na przykład wilgotne kawałki gliny, które dodaje się do tytoniu, aby utrzymać jego wilgoć. Wystarczy zanurzyć je w wodzie i w zamkniętym pojemniku wrzucić do słoika z ziołem, aby w każdej chwili mieć świeże i pyszne pąki. Co kilka dni można glinę wyciągnąć i powrotem namoczyć, w zależności od zapotrzebowania.

Alternatywnie, jeśli chcesz do tego podejść bardziej profesjonalnie, możesz użyć tak zwanych nawilżaczy. Można je odstać o różnym stopniu nawilżenia i utrzymają one Twoje zioło aż do trzech miesięcy w świeżości. Możesz po prostu do każdego słoika z marihuaną wrzucić po jednym nawilżaczu i w razie potrzeby go wymienić na nowy.

Tak samo jak innymi ziołami do palenia, tak i cannabisem należy się delektować. Jednak aby zmaksymalizować rozkosz, trzeba marihuanę odpowiednio przechowywać. Wystarczy, że będziesz przestrzegać naszych wskazówek a zawsze będziesz miał pod zasięgiem ręki świeże pąki, nieważne jak szybko czy jak wolno je zużyjesz.

Problem z woreczkami strunowymi z plastiku
Najczęściej, jeśli kupujemy zioło na ulicy, to dostajemy je w tanich woreczkach strunowych wykonanych z plastiku. Aby je dowieźć do domu, są one całkowicie w porządku, jednak nie powinieneś trzymać w nich swojego zioła przez cały czas. Zaraz Ci wyjaśnimy, dlaczego.

Po pierwsze, plastik nie oferuje żadnej albo niedostateczną ochronę dla Twojego zioła. Oznacza to, że w momencie, gdy wsadzisz taki woreczek z ziołem do kieszeni albo do portfela, to wszystko się rozkruszy i całe pąki się poniszczą, zanim zdążysz je zapalić.

Po drugie, woreczki strunowe nie zamykają się szczelnie, przez co bez problemu dostaje się do nich powietrze, a tym samym ulatnia się z nich zapach zioła. Staje się to problemem w momencie, gdy nie chcesz, aby zwracano na Ciebie uwagę, bo ciągnie się za Tobą chmura zapachu marihuany. Poza tym Twoje pąki tracą przez to aromat oraz swój smak.

Po trzecie, z woreczków strunowych może bardzo szybko ulotnić się cała wilgoć, przez co Twoje pąki wyschną w przeciągu bardzo krótkiego okresu czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.