Kiedy jest odpowiedni czas na zbiory przy uprawie indoor?

Wielu growerów zadaje sobie pytanie kiedy jest właściwy czas na zbiory. W tym artykule podamy sposób, jak poznacie, że nadszedł czas na plony. Jest to ważne, bo ma wpływ na ich ilość, a także związek kannabinoidów i ostateczną wagę zbiorów.

Przed plonami nurtują nas 3 pytania. Ile będzie z tego zioła, jak smakuje i jak kopie. W dużej mierze zależy to od otoczenia rośliny i jak o nie dbamy. Przy uprawie indoor mamy na te faktory większy wpływ, niż przy uprawie outdoor.

Podczas kwitnienia paki przechodzą przez okres, kiedy ogromnie zyskują na rozmiarze. Ta faza zazwyczaj trwa od pierwszego do piątego tygodnia tygodnia kwitnienia, jednak w zależności od odmiany może trwać nieco krócej lub dłużej. W tym czasie codziennie można zaobserwować wzrost kwiatów, aż nagle staną w miejscu.

Nie rosną one, ale zwiększają swoją wagę. Stają się one twardsze i bardziej kompaktowne. Wystarczy, że teraz codziennie będziemy lekkim uciskiem sprawdzać ich twardość. Jednak należy robić to nie używając wiele siły i nie za często, gdyż możemy tym zaszkodzić. Jeśli ten proces jest zakończony, roślina zaczyna się degenerować.

Jeśli chcemy uzyskać jak największą ilość THC, to najlepiej zebrać kwiaty, gdy trychomy będą wodnisto jasne, a kwiaty wyglądają, jakby były zaśnieżone. W związku z tym mamy jeszcze jeden faktor, który do tego dochodzi. Mianowicie rany na kwiatach, które wyglądają jak nicie. Są one najpierw całkowicie białe, z czasem jednak brązowieją. Jeśli 50-75% z nich są ciemnego koloru, to poziom THC jest zwykle najwyższy.

Pod koniec uprawy należy też zwracać uwagę na wilgotność powietrza. Musi ona wynosić ok. 40%, gdyż inaczej może utworzyć się grzyb. Jednocześnie poziom wilgotności ma wpływ na koncentrację żywicy. Na 2-6 dni przed zbiorami należy już nie podlewać rośliny, ponieważ uzyskamy wtedy wyższy poziom kannabinoidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Kiedy jest odpowiedni czas na zbiory przy uprawie indoor?”


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.