Podstawowe Techniki Przycinania Roślin Marihuany

Profesjonalni growerzy, którzy zbierają najwyższe plony z małej roślin marihuany, są bez wątpienia profesjonalistami jeśli chodzi o ich przycinanie. Dzięki wskazówkom dotyczącym trymowania, jakie tutaj umieściliśmy, Ty również możesz osiągnąć ogromne zbiory nawet z jedną rośliną marihuany w Twoim ogrodzie.

Jakie są zalety przycinania roślin konopi indyjskich?

Naturalna struktura roślin marihuany jest podobna do choinki. W rzeczywistości taki kształt nie jest idealny dla większości growerów, którzy uprawiają swoje rośliny indoor oraz outdoor. Jeśli jednak posiadasz przestrzeń i prywatność gdzieś w słonecznym, południowym klimacie, z pewnością możesz pozwolić sobie na posadzenie wielkich krzaków i nie musisz się martwić o ich przycinanie.

W przypadku zdecydowanej większości hodowców marihuany wysokość roślin musi być jednak ściśle kontrolowana, co jednak nie oznacza mniejszych plonów. Przycinanie rozwiązuje oba problemy związane z fotoperiodycznymi odmianami marihuany. Odmiany automatycznie kwitnące najlepiej pozostawić nietknięte aż do momentu zbioru, ponieważ nie zdążyłyby się zregenerować po przycięciu.

5 najczęstszych technik przycinania

Nie jest to w żadnym wypadku pełna lista technik przycinania marihuany. Jest to pięć najpopularniejszych technik, które można połączyć z metodą uprawy ScrOG lub SoG w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Niemniej jednak, przycinanie ma swoją cenę. Mianowicie jest to czas.

Rośliny konopi indyjskich potrzebują czasu na regenerację; zazwyczaj trwa to około tygodnia. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zahamowania wzrostu i/lub zestresowania roślin do tego stopnia, że staną się one obupłciowe.

1. Topping
Topowanie to proces usuwania pędu wierzchołkowego lub wierzchołka łodygi głównej. Z para gałęzi znajdującej się pod miejscem cięcia rozwiną się dwa nowe, główne kwiatostany. Wszystkie gałęzie rosną bardziej dynamicznie, ponieważ hormony wzrostu rozprzestrzeniają się w pędach, a nie w kierunku pojedynczego i dużego kwiatostanu.

Dzięki temu roślina uzyskuje profil krzaczasty i ta procedura może być powtarzana w celu wypełnienia większej przestrzeni poprzecznej. Oprócz metody Fimmingu, Topping sprawdza się dobrze w połączeniu z resztą metod, jakie znajdziecie na tej liście i z metodą ScrOG.

2. Fimming
FIM lub też „Fuck I missed” to w zasadzie niestaranne przycinanie, stąd też nazwa „Fuck I missed”. Co ciekawe, Fimming produkuje dwa razy więcej górnych kwiatostanów niż staranny Topping. Typowe dla Fimmingu są cztery a nie dwa nowe kwiatostany. Usunięcie około 75% wierzchołka łodygi głównej zamiast całego pędu wygląda niechlujnie i po prostu źle, ale właśnie na tym polega Fimming.

3. Lollipopping
W przeciągu trzeciego i czwartego tygodnia fazy kwitnienia, można usunąć z rośliny te kwiatostany, które znajdują się w jej dolnej części. W ten sposób pozostają tylko duże i grube topy. Lollipopping bierze swoją nazwę od wyglądu lizaka, który roślina przyjmuje po przycięciu. Ta technika koncentruje energię roślin na produkcji większych kwiatów, redukuje produkcję małych pąków i zwiększa produkcję dużych kwiatów.

4. Defoliacja
Defoliacja jest chyba najbardziej kontrowersyjną techniką na tej liście, ponieważ istnieją growerzy, którzy są wręcz przerażeni na myśl o usuwaniu liści. Jeśli jednak zbyt wiele kwiatostanów zostanie zakryte liśćmi, zaszkodzi to ilości plonów. Liście są czymś w rodzaju „kolektorów słonecznych” rośliny, ale to przecież kwiaty chcesz palić. Trzeba więc złożyć kilka ofiar.

5. Odcinanie dolnych gałęzi
Odcięcie pierwszej lub drugiej pary gałązek (gdy rośliny osiągną 30 cm lub więcej wysokości) jest dobrym sposobem na poprawę przepływu powietrza i skoncentrowanie energii roślin na wyższych gałązkach, znajdujących się bliżej źródła światła. Dla większości hodowców jest to pierwszy krok do wejścia w świat obrzezania roślin i prosty sposób na zebranie nieco większej ilości pąków.

Wskazówki dotyczące przycinania roślin konopi indyjskich

Rada 1: Przycinanie stopniowe
Jeśli planujesz wypróbować kilka technik, możesz połączyć kilka metod, aby uzyskać maksymalną wydajność. Tylko nie rób zbyt wiele na raz. Przycinaj rośliny w odstępach co tydzień i ściśle monitoruj ich zachowanie. Przycinanie dolnych gałęzi i niektórych liści wachlarzowych jest dobrym punktem wyjścia i być może nie będziesz musiał posuwać się dalej.

Rada 2: Higiena
Czysty grower, czysta uprawa, czysta praca uprawowa, czyste narzędzia do cięcia. To podstawa przy uprawie marihuany i stosowaniu różnych technik.

Rada 3: Nie obawiaj się przycinania podczas kwitnienia
W odróżnieniu od niefortunnych i czasami błędnych informacji, które kursują spośród marihuany, spokojnie można przycinać kwitnące rośliny marihuany. Początkujący powinni poczekać do trzeciego lub czwartego tygodnia kwitnienia, zanim zaczną stosować metodę Lollipoppingu. Monster Cropping wymaga klonów roślin o tej samej fazie kwitnienia.

Defoliacja może być procesem ciągłym; niektórzy hodowcy przycinają rośliny co trzy do czterech dni. Ponadto na każdym etapie mogą zaatakować szkodniki i choroby, często wymagając przycinania w celu usunięcia obumarłych lub umierających liści i pędów.

Rada 4: Użyj odpowiednich narzędzi dla danego zadania
Jeśli wolisz narzędzia tnące, takie jak nożyczki do roślin lub skalpel, upewnij się, że są wygodne w trzymaniu i w 100% sterylne. Najpierw oczywiście musisz umyć ręce. Palce są jednak na ogół najlepsze do Fimmingu i Lollipoppingu. Przycinanie, defoliacja i obcinanie gałęzi najlepiej wykonywać przy użyciu czystych nożyczek. Skalpele są zwykle zarezerwowane dla cięcia sadzonek.

Rada 5: Trening czyni mistrza
Przycinanie roślin konopi indyjskich jest umiejętnością, której opanowanie wymaga czasu i praktyki. Trymowanie najlepiej jest rozpocząć od dołu do góry rośliny, przynajmniej do czasu, gdy nie nabierzesz trochę doświadczenia zarówno w uprawie jak i przycinaniu roślin marihuany. Jeśli nie uzyskasz zadowalających rezultatów przy pierwszym eksperymencie z techniką przycinania, nie poddawaj się. Nie zapominaj, że każdy wielki mistrz uprawy był kiedyś absolutnym amatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.