Referendum: Nowozelandczycy Głosują Przeciwko Legalizacji

Niestety, wiadomości z Nowej Zelandii to stanowczy krok wstecz w globalnym ruchu legalizacyjnym. W połowie października w referendum tamtejsza ludność w kontekście wyborów parlamentarnych została poproszona o wyrażenie opinii na temat legalizacji konopi indyjskich. Teraz dostępne są pierwsze wyniki tego głosowania.

Nie tylko firmy działające w branży marihuanowej mogą być rozczarowane tym wynikiem, ale także liczni konsumenci: około 53% wyborców zagłosowało przeciwko kontrolowanej sprzedaży, tylko około 46% za. Ale mimo wyraźnego rezultatu, czy dla nowozelandzkich miłośników marihuany jest jeszcze jakiś promyk nadziei?

Szanse są złe: chociaż brakuje jeszcze wyników 17 procent głosujących to eksperci twierdzą, że jest niestety więcej niż mało prawdopodobne, aby zwolennicy legalizacji zwyciężyli. Co więcej, choć referendum nie jest wiążące dla rządu, nie oczekuje się, że będzie on działać wbrew woli wyborców.

Nawiasem mówiąc, premier Jacinda Ardern ogłosiła swoje osobiste preferencje po ogłoszeniu wyników: jak sama przyznaje, głosowała ona za legalizacją. Gdyby większość populacji zdecydowała się na to samo, sprzedaż, posiadanie, konsumpcja i rekreacyjna uprawa konopi mogłyby być w Nowej Zelandii prawnie uregulowane. Jeśli chodzi o medyczną marihuanę, to wynik referendum nie ma na nią żadnego wpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.