Syntetyczna Marihuana Szkodliwa Dla Zdrowia

Ostre Problemy Żołądkowo-Jelitowe Po Spożyciu Syntetycznych Kannabinoidów

Badanie przeprowadzone na podstawie danych szpitalnych wykazało, że stosowanie syntetycznych kannabinoidów może powodować poważne problemy żołądkowo-jelitowe.

Pierwotnie syntetyczne kannabinoidy zostały opracowane na potrzeby badań medycznych. Te sztucznie wyprodukowane substancje wiążą się z receptorami kannabinoidowymi w naszym organizmie tak samo jak aktywny składnik THC z konopi indyjskich. Syntetyczne kannabinoidy mogą być jednak wielokrotnie silniejsze. Od pewnego czasu sztuczne substancje są również spożywane w celu odurzania się.

Nielegalny handel narkotykami stale wprowadza na rynek nowe związki chemiczne. Dlatego trudno jest dokładnie określić możliwe konsekwencje zdrowotne, jakie niesie za sobą ich spożywanie. Podobno działania niepożądane syntetycznych kannabinoidów są podobne do tych wywoływanych przez THC. Jednak ze względu na ich silniejsze działanie, syntetyczne kannabinoidy częściej wywołują poważne skutki uboczne, takie jak silne pobudzenie, halucynacje, drgawki lub zaburzenia rytmu serca.

Najnowsze sprawozdanie z Izraela dostarcza dalszych informacji na temat potencjału ryzyka związanego z syntetycznymi kannabinoidami. Prowadzący badanie David Hakimian i jego zespół retrospektywnie przeanalizowali dokumentację pacjentów jednego ze szpitali. Jak wynika z analizy, w latach 2014-2018 łącznie 55 pacjentów było leczonych w szpitalu z powodu ostrych dolegliwości po zażyciu syntetycznych kannabinoidów.

Szeroki Zakres Dolegliwości

Spośród tych osób 21 cierpiało na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, kryjące szeroki zakres różnych dolegliwości. 18 pacjentów odczuwało ból w nadbrzuszu, 12 z nich musiało wymiotować. Większość z nich po hospitalizacji szybko powróciła do zdrowia. Dwie osoby musiały być jednak poddane intensywnej terapii. Spośród nich jedna osoba zmarła.

Według autorów, ich badanie jest pierwszym, w którym opisano problemy żołądkowo-jelitowe w kontekście leczenia szpitalnego. Zespół może jedynie spekulować na temat mechanizmów, które prowadzą do tych dolegliwości. Przypuszczalnie do wystąpienia objawów przyczyniają się receptory kannabinoidowe w tkance żołądkowo-jelitowej.

Szczególnie niekiedy silne działanie syntetycznych kannabinoidów może zwiększyć ryzyko konsekwencji zdrowotnych. Wcześniejsze doniesienia wykazały również, że syntetyczne kannabinoidy mogą zagrażać życiu.

Według zespołu medycznego, ich badania podkreślają, że możliwe konsekwencje są trudne do obliczenia. Jednym z możliwych powodów może być bardzo różna siła działania syntetycznych kannabinoidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.