USA w Green Wednesday Zarobiły 9 Milionów Dolarów Na Marihuanie

Każda większa gałąź gospodarki ma swoje specjalne święta, podczas których potencjalni klienci są kuszeni specjalnymi ofertami i rabatami, aby ponownie pozwolić sobie na odrobinę więcej. Podobnie jak skupiający się głównie na elektronice Black Friday czy również znany Cyber Monday, w USA istnieje dodatkowo Green Wednesday, który ma miejsce w środę poprzedzającą Święto Dziękczynienia.

Green Wednesday, czyli zielona środa, nie skupia się jednak na promocjach zwykłych produktów, ale jest ściśle związana z legalnym rynkiem konopi, który powstał dzięki legalizacji marihuany w wielu stanach USA. W Green Wednesday konsumenci mogą odkryć dla siebie wiele wspaniałych ofert na wszelkiego rodzaju produkty konopne i marihuanowe, oszczędzając przy tym sporo pieniędzy.

Jest to również wielki dzień dla wszystkich handlarzy, o czym ponownie przekonaliśmy się w zeszłym roku. Szacuje się, że święto to było drugim najsilniejszym dniem dla biznesu marihuany po 20 kwietnia 2022 roku. I oczywiście również w 2023 roku opłaciło się to wszystkim zaangażowanym stronom, ponieważ analitycy po raz kolejny odnotowali wzrost. Zielona Środa przyniosła ponad 9 milionów dolarów ze sprzedaży marihuany.

Ponad 18-procentowy Wzrost

Jane Tech, amerykańska firma technologiczna zajmująca się sprzedażą detaliczną konopi indyjskich, wykorzystała zebrane dane dotyczące sprzedaży w zieloną środę, aby stwierdzić, że sprzedaż w tym szczególnym dniu znacznie się poprawiła w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2023 roku zanotowano wzrost o ponad 18 procent, co oznacza, że przychód z 2022 roku wynoszący 7 795 803 dolarów wzrósł do 9 209 061 dolarów.

Jest to ważne nie tylko dla branży, ale także dla całych Stanów Zjednoczonych, gdzie sprzedaż marihuany przyniosła ponad 15 miliardów dolarów z podatków w ciągu ostatnich dziewięciu lat. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wzrost firm, łączna sprzedaż w sektorze rekreacyjnym podczas Zielonej Środy nadal wzrosła o 11,43 procent w porównaniu do 2022 roku, jak donosi businessofcannabis.com. Porównując sprzedaż w ten szczególny dzień świąteczny z trzema poprzednimi środami, można zaobserwować wzrost o 90,5%.

Produkty oraz Poszczególne Stany w Detalu

Według Jane Technologies jednym z najpopularniejszych, a tym samym najbardziej dochodowych produktów Zielonej Środy były kwiaty konopi indyjskich, których sprzedaż wyniosła 3 352 845 dolarów. Następnie produkty do waporyzacji z obrotami w wysokości 2 533 166 dolarów i artykuły spożywcze o wartości 1 207 840 dolarów. Jointy przyniosły zyski w wysokości 963 026 dolarów, a ekstrakty 448 520 dolarów. Firma opublikowała również dane dotyczące różnic w poszczególnych stanach, w których zakupiono najwięcej marihuany.

Pięć stanów z najwyższymi przychodami w sektorze rekreacyjnym to: Illinois – 2 868 215 dolarów, Kalifornia – 1 084 388 dolarów, New Jersey – 880 127 dolarów, Maryland – 758 727 dolarów i Waszyngton – 709 599 dolarów. Podczas gdy wszystkie te kwoty stanowią wzrost w porównaniu z sektorem środków spożywczych, w sektorze marihuany medycznej odnotowano odwrotną zmianę.

Rynek Medycznej Marihuany

W bezpośrednim porównaniu rocznych całkowitych przychodów na rynku konopi medycznych, Jane Technologies stwierdziło, że całkowite przychody w Zieloną Środę 2023 roku wyniosły zaledwie 8 166 102 dolarów. Oznacza to spadek sprzedaży medycznej marihuany o 11 procent w porównaniu z Zieloną Środą w 2022 roku. W 2022 roku przychody wyniosły 9 191 493 dolarów. Jeśli jednak nie weźmie się pod uwagę wzrostu liczby klientów, łączna sprzedaż w sektorze medycznym w Zieloną Środę 2023 roku spadnie tylko o 2,4 proc. w porównaniu z 2022 rokiem.

Również w tym przypadku sprzedaż była nadal znacznie wyższa niż zwykle w porównaniu z trzema poprzednimi środami, co oznacza wzrost sprzedaży o 84%. Dane po raz kolejny pokazują różnice w poszczególnych stanach: Pensylwania (2 577 176 dolarów), Floryda (1 229 439 dolarów), Ohio (756 845 dolarów), Maryland (585 176 dolarów) i Wirginia (561 534 dolarów).
Ocena Sytuacji

Zebrane wartości i dane pozwalają ocenić aktualną sytuację i opracować prognozy na przyszłość. Socrates Rosenfeld, CEO i współzałożyciel Jane Technologies, powiedział: „Ponieważ zbliżamy się do 2024 roku, amerykański przemysł konopny znajduje się w ekscytującym momencie. Dzięki ostatnim działaniom rządu w takich kwestiach, jak ustawa SAFER Act i ewentualna zmiana regulacji, zakończenie prohibicji nigdy nie wydawało się tak bliskie rzeczywistości”.

Jednak ze względu na związany z tym i spodziewany gwałtowny wzrost liczby konsumentów oraz przewidywane wejście do tego sektora dużych marek, obecni operatorzy w branży będą musieli nadal inwestować w skalowalne rozwiązania, aby pozostać konkurencyjnymi na dłuższą perspektywę. Rosenfeld dodaje również, że potężna infrastruktura cyfrowa, dogłębna analiza danych i godne zaufania relacje z klientami będą kluczowymi czynnikami decydującymi o przyszłych zwycięzcach na rynku amerykańskim. Obszary te kształtują również przyszłość przemysłu światowego i będą miały wpływ na przyszłe pokolenia.

Wysokie przychody z Wielkiej Środy dla Stanów Zjednoczonych są tylko wierzchołkiem ogromnej góry pieniędzy. Tylko w trzecim kwartale 2023 roku Kalifornia zebrała 269,3 miliona dolarów z podatków ze sprzedaży konopi indyjskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.