thc-thc com, sklep

27 marca na całym świecie zgaśnie światło

Za miesiąc na całym świecie na jedną godzinę zgasną światła w ramach ekologicznej akcji „Godzina dla Ziemi” („Earth Hour 2010”). Ma to być symboliczny apel o przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Do przedsięwzięcia włącza się również Polska.

27 marca na całym świecie zgaśnie światło

Udział w akcji zapowiedziało już 310 miejscowości, w tym: Gdańsk, Szczecin, Olsztyn, Lublin, Rzeszów, Bydgoszcz, Zielona Góra, Wrocław, Łódź, Katowice, Opole, Poznań, Kielce i Białystok. Zadeklarowały one, że między godz. 20.30 a 21.30 w sobotę 27 marca wygaszą światła w części swoich budynków. „Zgaśnie” m.in. warszawski Pałac Kultury i Nauki, wyłączone zostanie oświetlenie krakowskiego Kościoła Mariackiego i Kopca Kościuszki.

Podobne akcje, organizowane przez globalną organizację ekologiczną WWF, przeprowadzą – o tej samej godzinie lokalnego czasu – m.in.: Londyn, Las Vegas, Nowy Jork, Toronto, Kapsztad, Bangkok, Tajwan i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zgaśnie oświetlenie charakterystycznych obiektów i reklam firm kooperujących z WWF.

Godzina wyłączonych świateł ma być symbolicznym apelem o przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i o podjęcie przez władze wszystkich krajów konkretnych zobowiązań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych – wyjaśnił Wojciech Stępniewski z WWF Polska. Jedna zaoszczędzona kilowatogodzina energii – to o kilogram mniej dwutlenku węgla wyemitowanego do atmosfery – przypominają ekolodzy.

W tym roku do współpracy zaproszono znane osoby – aktorów, muzyków, dziennikarzy, podróżników. Wielu zadeklarowało, że na godzinę zgaszą światło w swoich domach. Jak poinformowało WWF, są wśród nich: Małgorzata Braunek, Paweł Małaszyński, Grażyna Wolszczak, Klaudia Carlos, Katarzyna Dowbor, Karolina Korwin-Piotrowska, Maciej Kurzajewski, Marcin Kydryński, Wojciech Mann, Agata Młynarska, Piotr Najsztub, Urszula Dudziak, Reni Jusis, Kayah, Marek Kamiński, Dariusz Michalczewski, Maja Włoszczowska.

Akcja organizowana jest od 2007 r. Wtedy w Sydney Australijczycy wyłączyli prąd w ponad 2 milionów domów. W 2009 r. w akcji brało udział prawie 4 tys. miejscowości w 88 krajach świata. Zgasły iluminacje blisko tysiąca znanych budowli, m.in. piramid w Gizie, wieży Eiffel’a w Paryżu i dzwonu Big Ben w Londynie.

biznes.interia.pl

Sprawdź również

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

marijuana, cannabis seeds, akseeds nasiona konopi, sklep

Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.