thc-thc com, sklep

Ojciec królowej należał do SS

A RZĄD O TYM WIEDZIAŁ

Holenderski rząd juz podczas II wojny światowej wiedział, że książę Bernhard, ojciec obecnej królowej Beatrix był członkiem SS – wynika z odtajnionych dokumentów.

hitler-02092902

Jeden z tych dokumentów nawiązuje do telegramu, datowanego na wrzesień 1944 roku, którego autorem był minister spraw zagranicznych Eelco van Kleffens.

Jak wynika z tego telegramu, rząd wiedział, że książę Bernhard, z pochodzenia Niemiec, przyłączył się do SS, ale podejrzewał, iż nie mógł tego uniknąć, „być może by zapobiec czemuś gorszemu”.

O tym, że książę był w latach 30. ubiegłego wieku członkiem SS informowały w 1941 roku amerykańskie gazety. Wtedy to rząd w Amsterdamie nie komentował tych informacji. Jak wynika z odtajnionych dokumentów, van Kleffens polecił w telegramie, by ambasador stanów Zjednoczonych nie odpierał zarzutów mediów.

Wiedzieli, nie powiedzieli

Do tej pory nie było jasne, czy rząd wiedział, że takie zarzuty mają potwierdzenie w faktach. Teraz wiadomo, że Holandia milczała, bo wiedziała o przynależności księcia do paramilitarnej niemieckiej formacji nazistowskiej.

Nie jest jasne, czy wiedziała o tym wtedy także królowa Wilhelmina i jej córka, księżniczka Juliana. Oficjalnie uznaje się, że prawdę poznały dopiero po wojnie.

tvn24.pl

Sprawdź również

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

marijuana, cannabis seeds, akseeds nasiona konopi, sklep

Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.