Ojciec królowej należał do SS

A RZĄD O TYM WIEDZIAŁ

Holenderski rząd juz podczas II wojny światowej wiedział, że książę Bernhard, ojciec obecnej królowej Beatrix był członkiem SS – wynika z odtajnionych dokumentów.

hitler-02092902

Jeden z tych dokumentów nawiązuje do telegramu, datowanego na wrzesień 1944 roku, którego autorem był minister spraw zagranicznych Eelco van Kleffens.

Jak wynika z tego telegramu, rząd wiedział, że książę Bernhard, z pochodzenia Niemiec, przyłączył się do SS, ale podejrzewał, iż nie mógł tego uniknąć, „być może by zapobiec czemuś gorszemu”.

O tym, że książę był w latach 30. ubiegłego wieku członkiem SS informowały w 1941 roku amerykańskie gazety. Wtedy to rząd w Amsterdamie nie komentował tych informacji. Jak wynika z odtajnionych dokumentów, van Kleffens polecił w telegramie, by ambasador stanów Zjednoczonych nie odpierał zarzutów mediów.

Wiedzieli, nie powiedzieli

Do tej pory nie było jasne, czy rząd wiedział, że takie zarzuty mają potwierdzenie w faktach. Teraz wiadomo, że Holandia milczała, bo wiedziała o przynależności księcia do paramilitarnej niemieckiej formacji nazistowskiej.

Nie jest jasne, czy wiedziała o tym wtedy także królowa Wilhelmina i jej córka, księżniczka Juliana. Oficjalnie uznaje się, że prawdę poznały dopiero po wojnie.

tvn24.pl

sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbank, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.