Polska mogła pokonać Hitlera?

Wojna prewencyjna – czy Polska mogła pokonać Hitlera?

Sześć lat przed wybuchem II wojny światowej Polska planowała atak na Niemcy i obalenie Adolfa Hitlera. Choć historycy wciąż spierają się o faktyczne intencje marszałka Józefa Piłsudskiego, który był pomysłodawcą wojny prewencyjnej, trudno oprzeć się wrażeniu, że mogła ona zmienić bieg dziejów. Gdyby tylko Francja chciała się wówczas przyłączyć…

hitler-02092902

Jest czerwiec 1932 roku. Dwa miesiące wcześniej Adolf Hitler przegrywa wybory prezydenckie w Niemczech z sędziwym Paulem von Hindenburgiem. Jednak w parlamencie NSDAP stanowi już drugą siłę polityczną, a jej rewizjonistyczne poglądy uwodzą coraz liczniejsze rzesze obywateli. W niemieckich gazetach pojawia się wiele artykułów poświęconych ziemiom utraconym w wyniku Traktatu Wersalskiego. Szczególnie Gdańskowi, któremu Liga Narodów przyznaje status „wolnego miasta”.

Jego władze nawet nie próbują już ukrywać proniemieckich sympatii. Nad Motławą bardzo aktywnie działa NSDAP i jej bojówki. Polakom odmawia się prawa korzystania z portu. Marszałek Józef Piłsudski postanawia zareagować z wrodzoną sobie stanowczością.

Rafał Natorski/PFi

sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbank, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © kanabis.info - Czyli poczytasz o: marihuanie, zdrowiu, oleju CBD, technologi konopnej, uprawie konopi, o innych narkotykach.